Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Sparčiai išpopuliarėjęs „FaceApp“ kelia daug klausimų dėl asmens duomenų saugumo

07.18 Ketvirtadienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Atvaizdus sendinanti mobilioji programėlė „FaceApp“ gali kelti rizikų dėl asmens duomenų naudojimo, įspėja Lietuvos Vyriausybės atstovai. Rusijoje sukurta Programėlė jau sulaukė griežtos kritikos Jungtinėse Valstijose – demokratų senatorius kreipėsi į FTB ir vartotojų teisių agentūrą, prašydamas ištirti grėsmes nacionaliniam saugumui ir privatumui. 

Šiuo metu ši programėlė turi daugiau kaip 100 mln. vartotojų ir yra sudominusi kai kurias garsenybes, tokias kaip muzikos superžvaigždė Drake'as ir NBA čempionas Stephenas Curry. Ji sulaukė daug dėmesio ir Lietuvoje.

Apie tai, kokias rizikas gali kelti ši programėlė, komentuoja Krašto apsaugos ministerijos viceministras Edvinas Kerza ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro vadovas Rytis Rainys.

Kita tema: Archeologai pristatė unikalius atradimus Vilniaus Didžiojoje sinagogoje – po sakykla atkastą rūsį ir rastą lentą su hebrajiškais įrašais. Apie juos – pokalbis su archeologu Justinu Raču.

Komentarai


Naujausi epizodai