Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar į gimtinę dažnai keliaujantis Lietuvoje gyvenantis baltarusis kelia grėsmę?

2024-04-23, Antradienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

„Ką sako saugumas, ką sako antrukai – jie jau du metus iš eilės sako, kad tai yra grėsmė nacionaliniam saugumui. Jūs gi sakote ne, jūs ir prisiimate atsakomybę po to", – Seime po nepritarimo siūlymui riboti Lietuvoje gyvenančių rusų ir baltarusių kelionių į gimtinę skaičių sakė parlamentaras Audronius Ažubalis.

Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete buvo rastas kompromisinis siūlymas dėl rusų ir baltarusių ribojimų. Jame nurodyta, kad Rusijos ir Baltarusijos piliečiams suteiktas leidimas gyventi Lietuvoje būtų panaikintas, jei šie asmenys daugiau kaip kartą per tris mėnesius grįžtų į savo gimtąją šalį. Visgi, ši iniciatyva Seime palaikymo nesulaukė. Ribojimų priešininkai tikino, kad būtina užtikrinti teisę į Lietuvą emigravusiems rusams ir baltarusiams grįžti į gimtąsias šalis, aplankyti ten gyvenančius giminaičius, neapribojant, kiek kartų per metus tai daroma. Griežtesnių apribojimų šalinininkai kalbėjo, kad ir tokie ribojimai būtų per silpni, mat nėra skirtumo 4 ar 12 kartų per metus sugrįžtama į priešiškomis pripažintas valstybes – nuo verbavimo tai neapsaugos. Saugumo institucijos Lietuvoje nuolat kalba, kad dabartiniai ribojimai nėra užtektini, o patikrinti visus į Lietuvą atvykusius ir tebeatvykstančius migrantus darosi nebeįmanoma. Ar įmanoma rasti sprendimą? Ar galima suderinti demokratijos principus ir šalies saugumą?

Diskutuojame su buvusiu Valstybės saugumo departamento vadovu Gediminu Grina ir politologu Vyčiu Jurkoniu

BNS nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai