Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Vėgėlių šeimos galimas sankcijų pažeidinėjimas: ar tai turės įtakos rinkimams?

2024-04-25, Ketvirtadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Iki rinkimų likus mažiau nei trims savaitėms, Ignas Vėgėlė susidūrė su nemalonumais. Žurnalistinis tyrimas atskleidė, kad kandidato į prezidentus I. Vėgėlės šeimos ­­­valdoma šildymo sistemų prekybos ir įrengimo grupė „Vilpra" galimai apeidinėjo sankcijas Rusijai ir Baltarusijai per Kirgiziją tiekdama kondicionierius.

Kandidatas Remigijus Žemaitatis pripažintas pažeidęs Konstituciją žada trauktis iš Seimo.

Kitas kandidatas, prezidentas Gitanas Nausėda, irgi sulaukia neigiamo dėmesio. Seime į priekį ir toliau stumiasi „Pranešėjo komisijos" išvados. Rinkiminiu žingsniu G. Nausėda vadina ir Vidaus reikalų ministrės kreipimąsi į prokurorus dėl Leonido Volkovo užpuolikų sulaikymo fakto atskleidimo. Visgi, politologai mėgsta kartoti, kad G. Nausėdai kova su konservatoriais dažnai yra į naudą.

Dar vienam kandidatui, Dainiui Žalimui, teko aiškintis dėl jo žmonos ir Laisvės partijos sutarties dėl konsultacijų rinkimų kampanijos metu. Kandidatas pripažino tai, kaip klaidą, o žmona 10 tūkst. eurų grąžino Laisvės partijai.

Ar bus dar daugiau skandalų, tyrimų, pasikreipimų? Kas laukia R. Žemaitaičio? Ar I. Vėgėlės rinkėjų ratui darys įtaką žurnalistinis tyrimas? Ar G. Nausėdos ir „Pranešėjo komisijos" istorija, o taip pat ir konservatorės Agnės Bilotaitės kreipimasis į prokurorus dėl užpuolikų atskleidimo šiam kandidatui atneš daugiau žalos ar naudos? Ar D. Žalimo klaida gali palenkti jo rinkėjus į Ingridos Šimonytės pusę?

Diskutuojame su Vilniaus politikos analizės instituto asocijuotuoju analitiku Matu Baltrukevičiumi.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai