Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Sankcijos pritaikytos mažiau nei ketvirtadaliui turtingiausių rusų. Kodėl dar delsiama?

08.17 Trečiadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Rusijos opozicionierius Aleksejus Navalnas rašo, kad Vakarų sankcijos iki šiol buvo nukreiptos tik prieš 46 iš 200 turtingiausių Rusijos žmonių, įtrauktų į žurnalo „Forbes" sąrašą. „Man tai neatrodo panašu į visuotinį karą prieš Putino oligarchus", – skelbia A. Navalnas. Pasak jo, Rusijos dujų milžinės „Gazprom" vadovas Aleksejus Mileris į Europos Sąjungos sankcijų sąrašą vis dar nėra įtrauktas. Kremliaus kritikas pridūrė, kad buvęs „Chelsea" futbolo klubo savininkas Romanas Abramovičius taip pat iki šiol išvengė JAV sankcijų, nors jo įmonės „tiekia metalą Rusijos gynybos ministerijai". Karo pradžioje buvo tikimasi, kad Putino valdžią nugriaus turtingiausieji, tačiau panašu, kad tokios kalbos neturėjo jokio pagrindo. Kodėl iki šiol tiek mažai Rusijos oligarchų palietė Vakarų sankcijos? Ar teisinga kalbėti apie vizų neišdavimą Rusijos piliečiams, kai net oligarchų vis dar nesuvaržė Vakarai?

Kalbame su Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologu Vyčiu Jurkoniu.

Antroji dalis. Dujų kainos Europoje pakilo iki šešių mėnesių aukštumų. Tai sukėlė dar didesnius nuogąstavimus dėl ekonomikos nuosmukio. Naftos kainos tuo metu krenta žemyn, tačiau sparčiai kylančios dujų kainos gali pastūmėti Europos šalis į recesiją ir sumažinti naftos paklausą. Kas laukia Europos? Ar įmanoma sustabdyti dujų kainų kilimą?

Pokalbis su „INVL Asset Management" vyriausiąja ekonomiste Indre Genyte-Pikčiene.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai