Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Rytoj UV indeksas sieks 8 balus – ką tai reiškia ir kaip apsisaugoti?

06.11 Antradienis 17:05
Aistė Čiučiurkaitė

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad vėl į mūsų regioną plūsta atogrąžų oras, kuris artimiausiomis dienomis dienos temperatūrą pakels iki 30–33, o vietomis iki rekordinės 36 laipsnių. Meteo.lt nurodoma, kad šiandien ultravioletinės saulės spinduliuotės indeksas Lietuvoje daug kur siekė 7, rytoj vidudienį sieks 8 balus. Ultravioletinės saulės spinduliuotės indeksą galima pasitikrinti meteo.lt puslapyje. Pati karščiausia šio mėnesio diena užregistruota 2016 metais birželio 25–26 d. – Pakruojyje bei Elektrėnuose buvo 35,4 laipsnio.

Dėl kaitros, senka ir vandens telkiniai bei upės, o Neries ties Vilniumi debitas artimiausiu metu pasieks stichinį lygį – nukris iki gamtosauginio debito. Šiuo laikotarpiu reikėtų tausoti bei atsakingiau naudoti ir geriamą vandenį, kurio dažnai negailime laistydami žolynus ar gėlynus. Nusistovėjus kaitrai ir labai aukštai saulės ultravioletinei spinduliuotei būtina imtis atsargumo buvimo saulėkaitoje priemonių, Gaivesnis atokvėpis numatomas savaitgalį – numatomi vasariškai šilti, šeštadienį beveik be lietaus, o sekmadienį vėl su trumpais lietumis bei perkūnijomis orai.

Apie tai kalbame su dermatovenerologe Viktorija Trinkūniene.

Kita tema: Nepaisant to, kad alina karščiai, daugelio darbai nesustoja. Kokioms oro, aplinkos sąlygoms esant turėtumėme nebedirbti arba imtis tam tikrų priemonių? Kalbame su Valstybinės darbo inspekcijos vyriausiąja darbo inspektore Rita Zubkevičiūte.

Pirmoji tema: šiandien kadenciją baigianti prezidentė Dalia Grybauskaitė Seime skaitė savo metinį pranešimą. Buvo pradėtas vertinti tiek jos pranešimas, tiek visas dešimties metų darbas. Apie prezidentės darbą diskutuota laidoje „Dienos klausimas“. Pokalbis su VU docentu Dariumi Kuoliu.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai