Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų ir komerciniais, tikslais ir kanalais galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Referendumas dėl dvigubos pilietybės įvyks, nors yra grėsmių

08.10 Penktadienis 17:05
Darius Matas

Referendumas dėl dvigubos pilietybės įteisinimo bus surengtas per kitus prezidento rinkimus 2019 metais, nepaisant grėsmės, kad balsavimas gali žlugti dėl mažo aktyvumo, teigia Premjeras Saulius Skvernelis. Užsienio reikalų ministerijos užsakyta gyventojų apklausa rodo, kad ketinančių referendume dalyvauti ir už dvigubos pilietybės įteisinimą balsuoti piliečių balsų nepakaktų tokioms Konstitucijos pataisoms priimti. Apklausos duomenimis, referendume dėl dvigubos pilietybės dalyvautų 57 proc. šalies gyventojų, už tokią Konstitucijos pataisą linkę pasisakyti 71 proc. gyventojų, tačiau jai priimti reikia daugiau kaip pusės visų – ne tik dalyvaujančių balsavime – balso teisę turinčių piliečių „už“.

Pokalbis su politologe Aine Ramonaite.

Antroji tema - Europos akcijų indeksai smunka vis labiau augant baimei, kad finansinė krizė Turkijoje paveiks ir kitas rinkas. Krizės priežastis - daugiau kaip trečdaliu JAV dolerio, ir euro atžvilgiu smukusi Turkijos liros vertė. Turkijos nacionalinę valiutą slegia susirūpinimas dėl vidaus ekonominės politikos, taip pat dėl politinės padėties ir visų pirma neslūgstančios įtampos santykiuose su Jungtinėmis Valstijomis.

Pokalbis su Lietuvos banko Tarptautinių ryšių Ekonominės politikos analizės skyriaus vyresniuoju ekonomistu Mindaugu Liutvinsku.

Trečioji tema - kaip Europos lengvosios atletikos čempionate Berlyne sekasi lietuviams? Kokių medalių dar galime tikėtis?

Pokalbis su Lietuvos lengvosios atletikos federacijos generaline sekretore, vyriausiąja rinktinės trenere Nijole Medvedeva.

Komentarai