Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kokių gynybos įgūdžių bus mokomi Lietuvos vaikai?

05.10 Antradienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Švietimo ministerija kartu su Krašto apsaugos ministerija ir Šaulių sąjunga 10-tyje šalies mokyklų vykdys pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursus. Tikimasi, kad šie kursai vėliau pasieks visas šalies mokyklas. Kursus organizuos Šaulių sąjunga. Juos ves atsargos kariai, šauliai ir profesinės karo tarnybos kariai. Kaip atrodys šie kursai? Ko turės išmokti moksleiviai? Ar ateityje tai taps privaloma? Apie tai kalbame su Švietimo, mokslo ir sporto ministrės patarėju Ignu Gaižiūnu ir Lietuvos šaulių sąjungos vadu pulkininku Albertu Dapkumi.

Antroji laidos tema: tarptautinė organizacija „Gydytojai be sienų" išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad Lietuvoje jau beveik metus laikomi migrantai patiria smurtą ir psichologinį stresą. „Užsitęsęs savavališkas migrantų ir prieglobsčio prašytojų sulaikymas Lietuvoje turi būti nedelsiant nutrauktas ir visi prieglobsčio prašymai turi būti kuo greičiau teisingai įvertinti," – rašoma organizacijos pranešime. Ar išties padėtis migrantų centruose Lietuvoje nehumaniška? Ką stebi savanoriai? Klausiame Raudonojo kryžiaus, Prieglobsčio ir migrantų programos vadovės Eglės Samuchovaitės.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Komentarai


Naujausi epizodai