Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar galima lyginti protestus prieš skiepus Lietuvoje ir Prancūzijoje?

2021-08-23, Pirmadienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Sveikatos pasai Prancūzijoje – praktiškai tas pats, kas galimybių pasai Lietuvoje. Jie suteikiami tiems, kurie turi imunitetą nuo koronaviruso, nes yra juo persirgę, nuo jo pasiskiepyję arba testuojasi. Kaip ir Lietuvoje, taip ir Prancūzijoje, toks pasas kelia pasipiktinimą skiepų priešininkams. Prancūzijoje jau ne pirmą sekmadienį iš eilės vyksta demonstracijos. Pavyzdžiui, vakar jų suskaičiuota daugiau nei 200. Per visą šalį. Juose iš viso dalyvavo apie 175 tūkst. žmonių, remiantis prancūzų žiniasklaida. Žinant, jog šalyje gyvena daugiau nei 67 milijonai žmonių, ir paskaičiavus procentaliai, vakar protestavo viso labo 0,0026 proc. gyventojų.

Apie tai, kaip atrodo šie protestai Prancūzijoje, kaip į juos žiūri visuomenė ir ar galima palyginti juos su tuo, ką matėme Lietuvoje – kalbame su Lietuvos ambasadoriumi Prancūzijoje Nerijumi Aleksiejūnu.

Antroje laidos dalyje – premjerės Ingridos Šimonytės, Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovo Rustamo Liubajevo ir Valstybės valdomos energetikos grupės „Epso-G“ generalinio direktoriaus Rolando Zuko komentarai po Vyriausybės posėdžio, kuriame nutarta, kad būtent „Epso-G“ ir statys fizinį barjerą Lietuvos pasienyje su Baltarusija. Kaip ši tvora atrodys? Kiek kainuos? Kada bus užbaigtos jos statybos?

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai