Paskambinkite į studiją

NAUJA LAIDA ZR 20210906
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Žinių radijuje – kalbininko Antano Smetonos vedama laida „Prie Smetonos“

09.06 Pirmadienis

Žinių radijuje pradedama transliuoti nauja laida „Prie Smetonos“, kurią ves gerai žinomas kalbininkas, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto dėstytojas Antanas Smetona.

 „Pavadinimas „Prie Smetonos“ turbūt daugeliui kelia asociacijas su prezidento Antano Smetonos valdymo laikais, tačiau šiuo atveju, kai laidą iš tiesų veda Smetona, laidos „Prie Smetonos“ pavadinimas turėtų būti suprantamas tiesiogiai – juo norima akcentuoti, kad į laidą kviesiuosi pašnekovus, kurie, sėdėdami prie Smetonos, atskleis savo požiūrį aktualius viešojoje erdvėje diskutuojamus klausimus. Kalbėsimės, kodėl Lietuvoje tiek mažai garsinių knygų lietuvių kalba, ką filologai mano apie rašytoją Petrą Cvirką, ką daryti su q, w, x, kokia turi būti kalbos politika, kodėl lietuvių kalboje reikia nosinių raidžių, o mokyklose – lietuvių kalbos egzamino ir pan. Naudodamiesi Žinių radijo mobiliąja programėle, savo klausimus laidos svečiams pateikti ar savo nuomonę išsakyti galės ir Žinių radijo klausytojai ar žiūrovai“, – sako A. Smetona.

 Naujosios laidos vedėjas A. Smetona yra vedęs televizijos laidas „Krašto garbė“ ir „Lietuva mūsų lūpose“, tačiau laida „Prie Smetonos“ – jo debiutas radijuje. 

 Žinių radijas įspėja, kad pirmoje laidoje „Prie Smetonos“ keikiamasi, todėl keiksmažodžiams jautrūs klausytojai ir žiūrovai gali būti šokiruoti. Vis dėlto keiksmažodžių vartosena čia motyvuota – laidoje su pejoratyvinės leksikos specialistu, Europos Komisijos Atstovybės Lietuvoje Vertimo ir kalbos reikalų koordinatoriumi Egidijumi Zaikausku bus kalbamasi apie keikimąsi ir keiksmažodžius. Pirmojoje laidoje A. Smetonai talkins doktorantė Samanta Kietytė – ji laidoje pristatys Žinių radijo klausytojų ir žiūrovų komentarus ir klausimus šia tema.

 Laida „Prie Smetonos“ transliuojama pirmadieniais, 10.05 val., per Žinių radiją. Vėliau šią laidą bus galima rasti Žinių radijo interneto svetainės laidų archyve, „YouTube“ kanale, ir „Spotify“ platformoje.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai