Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Išrinkta išradingiausiai taupanti įmonė – biocheminių sprendimų žinovė „Bio Circle Balticum“

2022-12-21, Trečiadienis

Baigėsi šį rudenį Žinių radijuje startavęs „Sėkmės receptų“ projektas, kuriame Lietuvoje registruotos ir veikiančios įmonės buvo kviečiamos dalintis savo istorijomis, kokių veiksmų jos ėmėsi stipriai išaugus energijos išteklių kainoms, kaip pertvarkė savo veiklą, kaip pradėjo, o gal ir iki šiol taupė energetinius, žmogiškuosius, finansinius ar kitokius išteklius ar padėjo tai daryti kitiems. Klausytojų ir ekspertų komisijos balsais buvo išrinktos išradingiausiai taupančiomis pripažintos šio projekto dalyvės.

„Verslui ramių laikų nėra – jis visada susitelkęs ir ieško sprendimų, kaip efektyvinti savo veiklą kintančiomis ekonomikos sąlygomis. Vis dėlto apie didžiųjų verslo valdytojų sėkmę paprastai sužinome iš jų pačių, o štai išradingi, inovatyvūs ar paprasti, tačiau itin efektyvūs kitų įmonių sprendimai dažnai lieka nepastebėti. O juk būtent jie lanksčiausiai reaguoja kintant ekonomikos sąlygomis, yra priversti ne tik ieškoti, bet ir atrasti naujų galimybių sėkmingai veikti“, – sako Žinių radijo generalinė direktorė ir vyriausioji redaktorė Laima Abromaitytė-Sereikienė.

Projekte dalyvavo net 16 įmonių, kurios Žinių radijo eteryje noriai pasidalino įvairiais taupymo patarimais. Susumavus klausytojų ir ekspertų balus paaiškėjo, kad konkursą laimėjo biocheminių sprendimų bendrovė „Bio Circle Balticum“, siūlanti pažangius ir tvarius pramoninių paviršių valymo sprendimus, kurie padeda įmonėms taupyti elektros energiją Ji aplenkė mažąsias bendrijas „Lemara“ ir „Eram Service“ bei uždarąsias akcines bendroves „Meetelp“ ir „Gorampa“.

„Mes mokome taupyti Lietuvos įmones jau turbūt dešimti metai ir šviečiame, kad taupymas yra tai, kuo tu gali pasididžiuoti, nes tai yra ne tik resursų arba pinigų sutaupymas. Tai yra ir antrinis panaudojimas, ilgesnis įrangos naudojimas, energetinių resursų, kurie susiję su CO2 išmetimu, taupymas. Tai yra ir tvarumas, ir užsisukantis didelis ratas, pradedant taupyti nuo pat pradžių. Aš tikrai skatinu ir linkiu visoms įmonėms nebijoti ir nesijausti gėdingai taupant, nes tai yra lengviausia ir mažiausia, ką galima padaryti“, – laimėjimą atsiimdamas Žinių radijo eteryje teigė „Bio Circle Balticum“ direktoriaus pavaduotojas Romualdas Mikštas.

Ekspertai geriausiai įvertino bendrovę „Mars Lietuva“, o klausytojai – Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvą.

Projektu „Sėkmės receptai“ Žinių radijas siekė atkreipti visuomenės dėmesį į kūrybiškus ir veiksmingus įmonių naudojamus išteklių taupymo būdus, parodyti, kad taupymas gali padėti įmonei išsigryninti pagrindinius veiklos principus ir pereiti prie tvaresnio veiklos modelio. Taip pat siekta parodyti, kad taupymas nerodo bėdą ir reiškia gėdą, o priešingai – atskleidžia įmonės kūrybiškumą ir jos veiklos tvarumą.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai