Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Žinių radijo laidos „Du bitai“ vedėjai apdovanoti už dirbtinio intelekto viešinimą

2022-12-16, Penktadienis

Lietuvos dirbtinio intelekto asociacija apdovanojo Žinių radijo laidos „Du bitai“ vedėjus Luką Keraitį ir Joną Lekevičių už dirbtinio intelekto viešinimą.

Technologijų entuziastams gerai žinomi laidų vedėjai Lukas ir Jonas dažnai stengiasi nustebinti savo klausytojus ir žiūrovus: pasakoja apie tamsiąją interneto pusę, paleidžia NFT ar dramatišką FTX kriptokeityklos istoriją perpasakoja kaip kino filmo scenarijų. Pasak jų, toks radijo laidos formatas pasiteisina – prieš pusantrų metų startavusi jų laida sulaukia vis daugiau klausytojų ir žiūrovų dėmesio. Vis dėlto sulaukti ir Lietuvos dirbtinio intelekto asociacijos įvertinimo itin malonu.

„Komunikuoti sudėtingomis temomis paprastai – nelengvas darbas, todėl džiaugiamės, kad jį vertina ne tik mūsų laidos bendruomenė, bet ir tie, kurie dirbtinį intelektą analizuoja itin giliai“, – sako Lukas.

Kaip teigia laidos vedėjai, savo laidose apie dirbtinį intelektą jie vis dažniau kalba todėl, kad šiuo metu tai yra turbūt labiausiai vystoma technologija, o į klausimą, kokios apskritai dirbtinio intelekto galimybės ir ar jau viską apie jį žinome, Lukas ir Jonas leido atsakyti pačiam ChatGPT.

„Dirbtinio intelekto galimybės yra gana plačios ir skiriasi priklausomai nuo konkretaus dirbtinio intelekto modelio. Kai kurie dirbtiniai intelektai gali atlikti specifines užduotis, pavyzdžiui, atpažinti paveikslėlius arba atlikti konkrečias matematines operacijas. Kiti dirbtiniai intelektai gali imituoti žmogaus mąstymą ir elgesį, taip pat atlikti daugiau abstrakčias užduotis, tokias kaip susirinkti informaciją arba atsakyti į sudėtingus klausimus“, – taip atsakymą į pateiktą klausimą suformulavo ChatGPT.

Pasak Luko, dirbtinio intelekto gebėjimas formuluoti protingus sakinius, be klaidų, lietuviškai, nors net nebuvo tam specialiai treniruotas, ir žavi, ir labai baugina.  

Laida „Du bitai“ transliuojama ketvirtadieniais, 10.05 val. Visas laidas galite rasti radijo interneto svetainėje, „Spotify“ platformoje ar „YouTube“ kanale.  

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai