Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Lietuvos lenkas ar lenkų kilmės lietuvis?

2022-04-04, Pirmadienis 10:05
Antanas Smetona

Lenkai mūsų kultūroje – bendra istorija, gražūs ir negražūs santykiai, aukštesnioji ir žemesnioji kultūra ir t.t. Šiandien vieni iš mūsų džiaugiasi, kad daugiau nebėra sienų tarp mūsų valstybių, kitus dar aplanko senos baimės. Bet visiems aišku, kad nei kaimynų, nei bendrapilių nepasirinksi, o gyventi visiems kartu reikia. Ir ne šiaip gyventi, bet ir sugyventi, kartu kurti ir puoselėti mūsų valstybę, joje visiems gerai jaustis... O tam pirmiausia – kuo geriau pažinti vieniems kitus.

Kaip šiandien Lietuvoje jaučiasi jauna lenkaitė? Ir kurių galų studijuoti lenkų filologiją? Kas yra polonistikos studijos Universitete? Kokie lietuvių/lenkų santykiai šiandieniame Vilniuje? Lenkų gimnazija – kas tai? Lenkiškų rašmenų byla? Ką lenkas gali pasakyti apie lietuvių kultūrą?...

Prie Smetonos VU Filologijos fakulteto Šiaurės Europos kalbų ir kultūrų programos magistrantė Karolina Słotwińska, o jiems talkina studentė Teresė Pučinskaitė-Barkauskienė.

Prie Smetonos. Žinių radijas ir Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai