Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Paskaičiuokime, turtingieji kurmiai!

2022-03-28, Pirmadienis 10:05
Antanas Smetona

Matematika ir humanitarika – mokykla kažkodėl mūsų galvose jas abi priešina ir tolina vieną nuo kitos kaip iš prigimties skirtingus reiškinius. Nepaisant to, tiek gramatika su retorika, tiek matematika su geometrija yra antikiniai laisvieji menai. Taigi, greičiausiai tarp humanitarinių ir tiksliųjų mokslų galime rasti daug daugiau bendrybių nei skirtybių.

Kuo panašios ir skirtingos informatika ir lingvistika? Kas ta skaitmeninė humanitarika? O ar literatams reikia kompiuterių mokslo? Kaip sąveikauja žmonės ir kompiuteriai ir ką reiškia Tiuringo testas? Kokios humanitarikos sritys jau šiandien neatskiriamai susijusios su duomenų mokslu ir skaitmeninėmis technologijomis? Kas yra „Liepa" ir kodėl mums reikalingi tekstynai?

Prie Smetonos VU Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto mokslininkas, dirbantis šnekos technologijų ir robotikos srityje, Gediminas Navickas, o jiems talkina doktorantė Samanta Kietytė.

Prie Smetonos. Žinių radijas ir Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai