Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Mokslo šaknys karčios, o vaisiai saldūs

2022-04-11, Pirmadienis 10:05
Antanas Smetona

Humanitarai universitete paprastai įgyja išsilavinimą, o ne profesiją. Šis subtilus skirtumas daugelį jaunuolių šiaip trikdo, o vyresniems humanitarų galvų skaičiuotojams bei veiklos tikrintojams leidžia daryti nepagrįstus ir nevisai adekvačius apibendrinimus apie jų veiklos efektyvumą. Nepaisant visko, visada lieka atviri ir teisėti klausimai – o kuo gi užsiima filologai po studijų ir iš ko užsidirba duonai (su sviestu)?

Taigi, ką veikia humanitaras po studijų? Kas yra darbas ne pagal specialybę ir kaip tai susiję su filologais? Kokios humanitaro galimybės šiuolaikinėje rinkoje? Kam labiau reikia humanitarų – verslui ar valdiškoms įstaigoms? O gal humanitaras apskritai laisvas paukštis – pats sau darbo vietą susikuria, pats sau algą moka ir yra pats sau ponas?

Prie Smetonos VU Filologijos fakulteto Studijų prodekanė Diana Šileikaitė-Kaishauri, o jiems talkina studentas Simonas Granskas.

Prie Smetonos. Žinių radijas ir Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai