Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip susikalbėti pirštais?

02.28 Pirmadienis 10:05
Antanas Smetona

Kalba kaip mąstymo įrankis – mums yra vienas, bendras, universalus, bet kalbėjimas turi daug raiškos būdų: garsu, raštu, Morzės abėcėle, Brailio raštu... Vienos iš kalbų, kurios nuolat sudomina vaizdine raiška, yra gestų kalbos. Lietuvių gestų kalba nėra mūsų gyvosios kalbos kopija ir nėra tarptautinė – ji savita, su savo raidos dėsniais ir gramatika.

Kas yra gestų kalba? Ar ji universali – visiems vienoda, ar yra lietuvių, lenkų, anglų gestų kalbos? Kuo jos skiriasi? Ar turi gestų kalba gramatiką? Kokia valstybė gestų kalbą paskelbė antrąja valstybine? O kokia gestų kalbos abėcėlė? Ar tik rankomis susikalba kurtieji?

Prie Smetonos – VU Taikomosios kalbotyros instituto doktorantė Anželika Teresė, o talkininkės šiandien dvi: studentė Severija Marija Banaitytė ir lietuvių gestų kalbos vertėja Ieva Pečiulytė-Silaeva.

Prie Smetonos. Žinių radijas ir Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas.

Anželika Teresė. Nuotraukos autorė Miško Motė.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai