Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Bambizai

01.24 Pirmadienis 10:05
Antanas Smetona

1517 metais Martynas Liuteris Vitenberge prie bažnyčios durų prikala 95 tezes apie tikėjimą. Iš esmės tai buvo žygis prieš Katalikų bažnyčią ir popiežių. 1521 metais Liuteris atskiriamas nuo bažnyčios. Tačiau, nepaisant to, dar tame pačiame amžiuje reformacijos banga pasiekia ir Lietuvą. Mums bene didžiausia šio judėjimo pasekmė – tikėjimo tiesų skleidimo pradžia lietuvių kalba, dėl ko randasi lietuviškos knygos, gramatikos, mokyklos... Martynas Mažvydas ne šiaip kunigas ir pirmosios knygos autorius – jis liuteronų kunigas, vadinasi, ir pirmoji mūsų knyga – liuteroniška!

Ką mes žinome apie protestantizmą ir reformaciją? Kaip šis judėjimas reiškėsi Lietuvoje? Kaip nesusipainioti tarp liuteronų ir reformatų? Кas tokie tie bambizai? Kuo visa tai reikšminga mūsų kultūrai? Ir kuo protestantai žymūs skiepų istorijoje?

Prie Smetonos šįkart sėdės Lietuvių literatūros katedros profesorė Dainora Pociūtė, o jiems talkins Lietuvių kalbos katedros doktorantė Samanta Kietytė.

Prie Smetonos. Žinių radijas ir Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai