Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar sąlygų sušvelninimas paskatintų skolininkus grąžinti skolas?

2023-12-13, Trečiadienis 10:35
Eglė Gabrytė

Lietuvoje svarstoma švelninti skolų išieškojimo tvarką. Tokių iniciatyvų organizatoriai teigia, kad skolų išieškojimo pakeitimai mažintų norą slėpti pajamas ir gyventi iš pašalpų. Tačiau ekspertai pastebi, jog dar didesnių nuolaidų taikymas visiems skolininkams pridarytų daugiau žalos, nei duotų naudos. Iniciatyvos skeptikai siūlo atkreipti dėmesį į tai, kad apie 40 proc. skolininkų yra baudų nesumokėję administracinės teisės pažeidėjai. O tarp jų – „kelių ereliai", kvaišalų platintojai ir kišenvagiai. Ar sušvelninus skolų išieškojimo sąlygas turėsime efektyvesnį skolų išieškojimą?

Apie tai laidoje diskutuosime su Vilniaus universiteto Teisės fakulteto profesoriumi, akademiku Vytautu Nekrošiumi ir Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo pirmininku, antstoliu Irmantu Gaideliu.

Laidą „Nuomonių studija“ remia Lietuvos antstolių rūmai.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai