Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar pasiteisins skubota skolų valstybei išieškojimo reforma?

2024-06-18, Antradienis 11:35
Eglė Gabrytė

Seimas ruošiasi skubos tvarka svarstyti Mokesčių administravimo įstatymo pakeitimus, kuriais siūloma reformuoti skolų valstybei išieškojimą. Lengvai išieškomas skolas valstybė atsiimtų pati, nurašydama lėšas iš banko sąskaitų. Antstoliams būtų perduodamos tik probleminės skolos.

Reformos iniciatoriai žada idiliškus pokyčius jau nuo 2026 m. liepos, kai tūkstančiai mokių valstybės skolininkų galėtų nebesirūpinti savo skolomis. Tačiau teisės mokslininkai ir praktikai abejoja tokių pertvarkymų pagrįstumu. Jie sako, kad siūlomas reguliavimas sunkiai suderinamas su tarptautiniais teisės aktais ir palieka užribyje socialiai pažeidžiamus skolingus žmones.

Laidoje dalyvauja: advokatas, Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos Privatinės teisės instituto doc. dr. Remigijus Jokubauskas ir Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo pirmininkas, antstolis Irmantas Gaidelis.

Laidą „Nuomonių studija“ remia Lietuvos antstolių rūmai.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai