Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ukrainiečių istorikų šeimoje tėvas istoriją kuria fronte, o dukra – Lietuvoje

2022-11-05, Šeštadienis 15:00
Liutauras Ulevičius, Daiva Nurieva

Laidoje „Karo pabėgėliai liudija“ kalbiname Sašą Petrauskaitę – lietuviškų šaknų turinčią ukrainietę, istorijos mokslus baigusią ir dabar dirbančią Vilniuje. Sašos tėtis – taip pat istorikas, tačiau dabar istoriją kurią karo fronte tarnaudamas Ukrainos kariuomenėje. Jau buvo sužeistas, tačiau vėl grįžo į frontą.

Pasak Sašos Petrauskaitės, ji yra labai emocionalus žmogus. Istorikui tai labai trukdo. Jeigu ji gimtų po šimto metų, tai ji žiūrėtų į šiuos įvykius ir sakytų: „Čia gi akivaizdu! Juk buvo nuotraukos iš palydovų. Va, Rusija jau prie sienos jūsų, laikė savo kariuomenę“. Bet, turbūt, buvo labai baisu ir veikė savigynos mechanizmas. Saša sako labai nenorėjusi tikėti, kad tai įvyks. Bet šiuo klausimu jos šeima buvusi stipresnė. Mama baigė medicinos kursus, surado savo seną karinį bilietą. Ir tėtis – taip pat. Sunku istorikams, kurie gyvena šiuose įvykiuose ir vyksta karas jų šalyje, sunku pašalinti tas emocijas ir fiksuoti kažkokius sausus faktus. Anot Sašos, jai tikrai buvo baisu ir ji iki paskutinės dienos neigė tą faktą, nenorėjo tikėti, kad tai (karas) įvyks.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai