Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Šviesos vertimas pinigais

2018-04-11, Trečiadienis 10:05
Aurelijus Katkevičius

Lietuvos lazerininkai stoja į „Ekstremalios šviesos infrastruktūrą“ – Europos lazerininkų organizaciją. Po dvejų metų derybų šiemet reikalai pajudėjo sparčiau.

Lazeriai – nuo medicinos iki kosmoso, nuo hologramų iki staklių. Tai tokia Lietuvos pramonės sritis, kuriai reikia labai daug proto ir ne tiek jau daug geležies. 90-yje iš 100 geriausių pasaulio universitetų yra naudojami lietuviški lazeriai.

Tradicinis klausimas lazerių industrijos atstovams: ar išvis įmanoma pagaminti tokį šviesos kardą kaip „Žvaigždžių karuose“? Ne visai tradicinis – kokias specialias lazerines sistemas už 4 mln.  eurų Lietuvos lazerių pramonė gamina Vengrijoje?

Laidą veda žurnalo „Verslo klasė“ redaktorius Aurelijus Katkevičius. Jo pašnekovai – Lietuvos lazerių asociacijos direktorius Petras Balkevičius ir Vilniaus universiteto prof., Lazerinių tyrimų centro vyresnysis mokslo darbuotojas Mikas Vengris.

Laidą rengia „Verslo žinios“.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai