Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Šviesos vertimas pinigais

04.11 Trečiadienis 10:05
Aurelijus Katkevičius

Lietuvos lazerininkai stoja į „Ekstremalios šviesos infrastruktūrą“ – Europos lazerininkų organizaciją. Po dvejų metų derybų šiemet reikalai pajudėjo sparčiau.

Lazeriai – nuo medicinos iki kosmoso, nuo hologramų iki staklių. Tai tokia Lietuvos pramonės sritis, kuriai reikia labai daug proto ir ne tiek jau daug geležies. 90-yje iš 100 geriausių pasaulio universitetų yra naudojami lietuviški lazeriai.

Tradicinis klausimas lazerių industrijos atstovams: ar išvis įmanoma pagaminti tokį šviesos kardą kaip „Žvaigždžių karuose“? Ne visai tradicinis – kokias specialias lazerines sistemas už 4 mln.  eurų Lietuvos lazerių pramonė gamina Vengrijoje?

Laidą veda žurnalo „Verslo klasė“ redaktorius Aurelijus Katkevičius. Jo pašnekovai – Lietuvos lazerių asociacijos direktorius Petras Balkevičius ir Vilniaus universiteto prof., Lazerinių tyrimų centro vyresnysis mokslo darbuotojas Mikas Vengris.

Laidą rengia „Verslo žinios“.

Komentarai


Naujausi epizodai