Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų ir komerciniais, tikslais ir kanalais galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ko lietuviai ieško kosmose?

05.30 Trečiadienis 10:05
Aurelijus Katkevičius

Kažkada dviejų didelių valstybių varžybas kosmose visas pasaulis stebėjo užgniaužęs kvapą. Prabėgo vienas kita dešimtmetis – ir jau skelbiami konkursai mėgėjams sukurti raketą, nuskrisiančią į Mėnulį.

Atrodytų, ką kosmose pametė Lietuva – gal tai gerokai didesnių ir galingesnių valstybių žaidimų laukas. Nieko panašaus – Lietuvos kosmoso asociacijai jau daugiau kaip dešimt metų. Jau praėjusiais metais Lietuva įgyvendino 14 Europos kosmoso agentūros projektų. Tik ką džiaugėmės pirmaisiais lietuviškais palydovais, o dabar jau lietuviai juos gamina vieną po kito.

Ką jau padarėme, kad Lietuvos mokslas ir verslas įsikurtų kosmose, ką darome ir ką darysime, o galbūt – privalome padaryti.

Laidą veda žurnalo "Verslo klasė" redaktorius Aurelijus Katkevičius.
Jo pašnekovai – Lietuvos inovacijų centro ekspertas Saulius Lapienis ir bendrovės „NanoAvionics“ komercijos direktorius Žilvinas Kvedaravičius.

Laidą rengia „Verslo žinios“.

Komentarai


Naujausi epizodai