Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip pasitikėti, kai nepasitiki arba „blockchain“

05.16 Trečiadienis 10:05
Aurelijus Katkevičius

Civilizacijos pamatas, drąsiai galima sakyti, yra pasitikėjimas. Net ir tuomet, kai vis dėlto kaip nors tenka tramdyti žmogaus laukinius instinktus – pavyzdžiui, teisės kodeksais.

Blokų grandinės – blockchain – technologija, sukurta ir išpopuliarėjusi XXI amžiaus antrajame dešimtmetyje – yra būtent apie pasitikėjimą: jos esmė – viešai fiksuojamas faktas, kad kažkas tam tikrą laiko akimirką yra būtent taip ir ne kitaip.

Kodėl apie blokų grandinės technologiją kalbama kaip apie revoliucinę? Galbūt todėl, kad ji keičia mūsų buvimo visuomenėje logiką iš esmės, galbūt todėl, kad iš esmės ši technologija potencialiai gali pakeisti mūsų gyvenimą tose srityse, kur reikalinga, kad faktas būtų patvirtintas autoriteto – sakykim, metrikacija, registrai, moksliniai laipsniai – daugybėje įvairiausių sričių, iki šiol tradiciškai priklausiusių valstybės kompetencijai.

Laidą veda žurnalo „Verslo klasė“ redaktorius Aurelijus Katkevičius.

Jo pašnekovai – „Swedbank“ elektroninės bankininkystės padalinio Baltijos šalyse vadovas Olegas Marofejevas  ir bendrovės „Mysterium Network“ įkūrėjas ir vadovas Robertas Višinskis.

Laidą rengia „Verslo žinios“.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai