Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar didieji duomenys yra naujoji nafta?

04.25 Trečiadienis 10:05
Aurelijus Katkevičius

Jau šešerius metus ginčijamasi, kas pirmas pasakė frazę „Didieji duomenys yra naujoji nafta“. Tai yra – nauji svarbiausi pasaulio ištekliai.

Duomenų apie save ir apie pasaulį mes užfiksuojame ar sukuriame kiekvieną akimirką milžiniškus kiekius pačiose įvairiausiose srityse. Išnagrinėjame ir apdorojame gal tik vieną procentą jų. Visos žmonijos diskusijos apie ateitį, apie dirbtinį intelektą kaip mūsų talkininką ar oponentą – visa tai prasideda nuo duomenų apdorojimo.

Didieji duomenys ir jų apdorojimas atveria begalybę naujų ir pačių įvairiausių taikymų – nuo diagnostikos medicinoje iki sudėtingų procesų, kad ir orų, modeliavimas. Ginčai apie tai, kas pasakė „duomenys yra nauja nafta“, tebesitęsia, bet jau dabar vienas skirtumas akivaizdus – duomenys tikrai nesibaigs.

Laidą veda žurnalo „Verslo klasė“ redaktorius Aurelijus Katkevičius. Jo pašnekovai – bendrovės „Oxipit“ įkūrėjas ir vadovas Gediminas Pekšys ir bendrovės „Data Dog“ vadovas ir įkūrėjas Domas Janickas.

Laidą rengia „Verslo žinios“.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai