Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

L. Kaziulionis: piešdamas Ukrainai jaučiu, kad kovoju

06.12 Sekmadienis 07:07
Augustė Lyberytė

Putino karas Ukrainoje sukrėtė daugelį. Dažnas ėmė nerimauti dėl savo ateities, jausti didelį nerimą ir baimę. Taip jautėsi ir menininkas Linas Kaziulionis. Nors atsidūrė nežinioje, menininkas pasakoja, jog bene iš karto baimę pakeitė noras padėti ir kovoti už Ukrainą savomis galimybėmis.

Kiekvieną kartą piešdamas Ukrainai jaučiu tarsi tam tikra prasme kovoju Ukrainos pusėje. Sunku tiesiog tai paaiškinti, galbūt reikėtų poeto“ – Žinių radijo laidoje „Skaitmeninė karta“ mintimis dalijosi jaunuolis.

Kartu su žmona Linas nutarė nutapyti piešinį Ukrainai. Freska „Stand with Ukraine“ papuošė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos sieną. Menininkas kūrė piešinį neatlygintinai, todėl reikėjo rasti ir rėmėjų. Liną sužavėjo žmonių geranoriškumas – į pagalbos šauksmą dėl bokštelio, kurio reikėjo pasikelti į beveik 16 metrų aukštį, įmonė atsiliepė vos per penkias minutes.

Kreipėmės į Vilniaus miesto savivaldybę. Jie labai greitai reagavo į mūsų prašymus padėti. Dviejų dienų bėgyje mes jau radome ir sieną. Kartu veikė ir Krašto apsaugos ministerija, kuri ir pasiūlė būtent Karo akademijos sieną. <...> Džiugu, nes jeigu yra reikalas, galima viską padaryti greitai ir visi yra labai žmogiški“ – džiaugėsi kūrėjas.

Menininkas pastebi, jog toks gatvės menas neša ir didesnę žinią. „Freskos pasiekiamos visiems žmonėms. Ir ar nori, ar nenori, žinutė būna perduota“.

Dar vienas Lino Kaziulionio darbas papuošė ir Šiaulių miestą – ten freska „Už savus! Už Ukrainą!“ pakeitė maždaug penkiasdešimtmetį sovietinį paveikslą, šlovinantį sovietinę armiją. Tačiau čia menininko idėjos nebuvo sutiktos taip palankiai.

Piešdamas Šiauliuose pirmą kartą susidūriau su labai neigiamais komentarais. Ten žmonės klausia – kodėl Ukrainai? Ten žmonės klausia – kodėl uždažo šita gražią [sovietinę] freską? Ten buvo tokia nauja neigiama patirtis. <...> Dabar nupiešiau ir niekas neprilietė nagų. Nors visi sakė, kad iš karto bus apipiešta. Tačiau niekas nesiryžta pamatę, kad tai gražu ir to reikia“ – patirtimis dalijosi menininkas.

Dalies šiauliečių reakcija skatina kūrėją nesustoti – Linas sako, jog kyla idėjos nupiešti dar vieną freską Ukrainai Visagine. Tačiau kol kas tokiems darbams koją kiša laiko trūkumas. Visgi, jaunuoliui netrūksta motyvacijos, tad tikėtina, jog menininko darbų Ukrainai dar išvysime.

Straipsnis yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis.

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai