Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Miestų centrai – be mašinų?

07.07 Antradienis 13:05
Marijus Gailius

Liepos 7-ąją sostinės centre įvedama ne vieną dešimtmetį laukta eismo pertvarka – nuo šiol mašinos judės kilpomis nukertant eismo tranzitą per centrą.


Kokį stimulą toks sprendimas suteiks miesto ateičiai? Ar tai galima laikyti pėsčiųjų, dviratininkų, paspirtukininkų pergale? Ko dar reikia miestui, kad eismas jame būtų darnus? Kita vertus, ką daryti automobilių vairuotojams – ar neišaugs spūstys kitose gatvėse anapus centro? Kokių eismo pokyčių darnumo link reikia ir kituose miestuose? 

Temą plėtoja „Susisiekimo paslaugų“ vadovė Modesta Gusarovienė, Vilniaus miesto administracijos patarėjas Raivydas Rakauskas, Lietuvos dviratininkų bendrijos tarybos narys Justas Ingelevičius, aplinkosaugininkas Liutauras Stoškus, „Skubių siuntų“ vadovas Vaidotas Lašas.

Komentarai


Naujausi epizodai