Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl (ne)verta turėti vaikų?

07.11 Ketvirtadienis 13:05
Marijus Gailius

Šiuo metu pasaulyje, jums skaitant šį sakinį, gyvena apie 7 584 290 000 žmonių. Pagal JAV Cenzo biuro duomenis, jums atsakius į dienos klausimą, žmonių planetoje bus dar keliais šimtais daugiau.

Ar verta turėti vaikų? Greitai kintančiame pasaulyje žmonės vis dažniau nusprendžia atsisakyti atžalų – iš baimės arba beprasmybės, dėl klimato kaitos arba kitų ekologinių problemų. Vaikų auginimo kaina jau ir apskaičiuojama – net Lietuvoje. Pagal vieną prieš ketverius metus atliktą tyrimą, vaiko auginimo iki pilnametystės „sąnaudos“ mūsų šalyje sudaro 44 000 eurų.

Kai didžiumoje pasaulyje demografinė padėtis kelia didelių ekonominių, socialinių, ekologinių iššūkių, Vakarų šalyse, tarp jų ir Lietuvoje, populiacijos prieaugis menksta. Pasaulinę populiacijos dieną klausime: kaip šiuos klausimus sprendžia šeimos ir individai?

Apie naujausią „Eurostat“ demografinę statistiką ir vidines apsisprendimo susilaukti vaikų priežastis diskutuoja demografijos tyrėja prof. Vlada Stankūnienė, psichologai Jurgita Smiltė Jasiulionė ir Olegas Lapinas, finansų analitikė Jūratė Cvilikienė, Daugiavaikių šeimų asociacijos vadovė Jurgita Pocienė.

xx264

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai