Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kam naudingas naujas miškų mokestis?

06.18 Antradienis 13:05
Aurimas Perednis

Jei žmogus turi miško, bet jo nekerta, jis privalės kasmet už tai susimokėti. Aplinkos ministerija parengė Miškų įstatymo pataisą, kuria siekiama apmokestint kiekvieną savininką 5 proc. mokesčiu nuo kiekvieno turimo hektaro, skaičiuojamo nuo galimų vidutinių metinių pajamų.

Nuogąstaujama, kad mokestis skatins savininkus dar aktyviau kirsti turimus miškus. Aplinkos ministerijos preliminariais skaičiavimais, pavyzdžiui, 10 ha miško savininkas per metus turėtų susimokėti apie 70 eurų.

Dėl šio mokesčio reikalingumo nesutaria skirtingos miško savininkų asociacijos.

Laidoje dalyvauja: Aplinkos viceministrė Rasa Vaitkevičiūtė, Lietuvos miško savininkų asociacijos vadovas Algis Gaižutis, portalo „15 min“ žurnalistas Marius Jokūbaitis, Privačių miško savininkų asociacijos direktorius Aidas Pivoriūnas, Lietuvos laisvosios rinkos instituto ekspertė Ieva Valeškaitė, aplinkosaugininkas, visuomenininkas Andrejus Gaidamavičius.

xx247

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai