Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip po VTEK sprendimo politikai tvarkysis su interesų konfliktais?

01.23 Ketvirtadienis 13:05
Aurimas Perednis

Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai nusprendus, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius pažeidė įstatymą, premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, jog kotletas buvo pripažintas dovana.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė „valstietė“ Agnė Širinskienė paprašė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išaiškinimo, kaip turėtų elgtis politikai, kai jie yra kviečiami į priėmimus ar dalykinius pietus.

VTEK nusprendė, kad ministrui kilo interesų konfliktas, kai už jo pietus per komandiruotę Minske pernai sumokėjo ministerijai pavaldi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, o išlaidas Abu Dabyje padengė Lietuvos automobilių kelių direkcija.

VTEK tyrimų skyriaus vyresnioji patarėja Jurgita Jurkienė per posėdį sakė, kad įstatymas neleidžia valstybės tarnautojams priimti dovanų, jeigu dėl jų gali kilti interesų konfliktas.

Laidoje diskutuoja Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė, Seimo etikos komisijos vadovas Antanas Matulas, Seimo opozicijos lyderis Julius Sabatauskas, TILS atstovė Ingrida Kalinauskienė, VTEK atstovė spaudai Eglė Ivanauskaitė, MRU teisės profesorius Vytautas Sinkevičius.

Komentarai


Naujausi epizodai