Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar yra vaistų viruso užkrėstai ekonomikai?

03.27 Penktadienis 13:05
Ridas Jasiulionis

Dėl koronaviruso Lietuvoje paskelbus karantiną, nerimą lietuviams kelia ne tik sveikata, bet ir ekonomika – 25 proc. gyventojų dėl karantino šiuo metu nedirba, o daugiau nei 70 proc. jaučiasi finansiškai nesaugūs, rodo „KOG instituto“ ir „Inspired UM“ atliktas visuomenės tyrimas.

ISM Vadovų mokyklos dekanė, universiteto senato narė doc. dr. Neringa Ivanauskienė rašo:

„Didelės visuomenės dalies karantinavimas, prekybos ir aptarnavimo sferos veiklų užkardymas, užsienio kelionių nutraukimas bei judėjimo šalies viduje suvaržymas neabejotinai sąlygoja recesiją, kurią kai kurie ekspertai jau vaizdžiai vadina „laisvuoju ekonomikos kritimu”. Nesutariama tik dėl to, kaip giliai krisime ir kokios galime tikėtis augimo kreivės. Optimistiniai scenarijai prognozuoja, kad po suvaržymų šalies ekonomika atsistatys greitai pagal V, t.y. spartaus augimo kreivę, kiti teigia, kad ir U formos kreivė, atitinkanti tvarų augimą, būtų optimistinis scenarijus. Pesimistiškesni analitikai užsimena ir apie L – staigaus nuosmukio ir ilagalaikės depresijos – scenarijus.

Kaip ten bebūtų, visi žinome, kad nuosmukis nesitęs amžinai ir jau dabar galvojame, kurie iš šiandien skubiai priimamų sprendimų geriau užtikrins mūsų verslų ateitį.“

Laidoje dalyvauja Valstybinės darbo inspekcijos vadovas Jonas Gricius, KOG instituto steigėjas Domantas Gailius, Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas Dainius Kreivys, Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacijos valdybos narys Tadas Gudaitis,  ISM Vadovų mokyklos dekanė, universiteto senato narė doc. dr. Neringa Ivanauskienė, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Komentarai


Naujausi epizodai