Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar Vakarai leis Putinui uždrausti Ukrainą priimti į NATO?

12.20 Pirmadienis 13:05
Aurimas Perednis

Rusija paskelbė daugybę saugumo reikalavimų ir paragino Vašingtoną surengti skubias derybas dėl JAV ir NATO vaidmens apribojimo Rytų Europoje, įskaitant buvusias SSRS šalis, tarp Maskvos ir Vakarų šalių tvyrant didžiulei įtampai dėl Ukrainos pasienyje telkiamų rusų pajėgų.

Jungtinės Valstijos teigė, kad yra pasiruošusios kalbėtis, bet iškart pareiškė, kad nesutinka su daugeliu iš plataus užmojo pasiūlymų, be to, pakartojo perspėjimą dėl „didžiulių pasekmių" Rusijai, jei ši įsiveržtų į Ukrainą.

Maskva žengdama neįprastą tarptautinėje diplomatijoje žingsnį paskelbė saugumo sutarties projektą, kuriame ragina JAV vadovaujamą NATO nepriimti naujų narių ir nesteigti bazių buvusiose sovietinėse šalyse.

Diskutuoja Rytų politikos ekspertas Marius Laurinavičius, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorė Dovilė Jakniūnaitė, diplomatas, „Avia solutions group“ direktorių tarybos narys Vygaudas Ušackas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai