Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar privalomas kaukių dėvėjimas ir nuotolinis darbas padėtų išvengti griežto karantino?

09.29 Trečiadienis 13:05
Jonė Sąlygaitė

Koronaviruso atvejų sparčiai daugėja, kasdien jų pasirodo daugiau nei tūkstantis. Valdžia sprendžia, ką daryti. Ir vėl pradedama diskutuoti apie galimus ribojimus, susijusius su nuotoliniu darbu. Ministrų kabinetas šiandien sprendžia, ar pradėti taikyti griežtesnius ribojimus ir dėl kaukių dėvėjimo. Karantinu valdžia kol kas negrasina, pasak premjerės pandemijos valdymui turėtų užtekti ir ekstremalios situacijos. Šešėlinės Vyriausybės politikai ir toliau kritikuoja daugelį valdančiųjų veiksmų, kurių imamasi siekiant valdyti pandemiją. Aurelijus Veryga mano, kad Vyriausybė pamiršo pagrindinę priemonę siekiant suvaldyti pandemiją – vyriausių amžiaus grupių vakcinaciją, būtent dėl šios grupės menko pasiskiepijimo, pasak buvusio sveikatos apsaugos ministro, mums tenka ir vėl kalbėti apie griežtesnes pandemijos valdymo priemones visiems. Šiandien Lietuvoje – viena blogiausių COVID-19 situacijų visoje Europoje. Sergamumas kyla, o ir miršta, net keliolika žmonių per dieną.

Ar ir vėl dalis darbuotojų grįš prie nuotolinio darbo? Ar teks privalomai dėvėti kaukes? Ką turime daryti, kad išvengtume dar vieno griežto karantino? Apie tai šiandien kalbėsime su sveikatos reikalų komiteto narėmis Orinta Leipute bei Jurgita Sejoniene, darbdavių konfederacijos pirmininku Danu Arlausku, biomedicinos mokslų daktaru Mariumi Strioga.

Taip pat domėsimės kaip sekasi Skandinavijai, kuri neretai lietuvių pabrėžiama kaip pavyzdys – kaip tvarkytis su pandemija. Šiandien Švedija atšaukė visus pandemijos valdymo ribojimus, nebeliks ribojimų restoranams, koncertams, sporto varžyboms ir rekomendacijų dirbti iš namų, apie šią situaciją kalbėsime su Švedijos lietuvių jaunimo bendruomenės pirmininku Dariumi Kvainausku bei Stokholmo lietuvių bendruomenės pirmininke Rūta Žičkiene. Pasikalbėsime ir su Italijos lietuviais – kokia situacija ten? Pokalbyje dalyvaus Elzė Di Meglio, Italijos lietuvių bendruomenės pirmininkė.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai