Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar laikas neberinkti Seimo narių vienmandatėse apygardose?

10.07 Pirmadienis 13:05
Aurimas Perednis

Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas pareiškė, kad Seimo narių rinkimas vienmandatėse apygardose sunkiai dera su Konstitucijos logika, nes parlamentarai turi atstovauti ne vienai bendruomenei, o visai tautai.

„Kitaip tariant, kone pusė Seimo narių susiduria su rizika pažeisti priesaiką, kai, pavyzdžiui, tvirtinant biudžetą teikia siūlymus ar yra prašomi tarpininkauti dėl finansavimo jų apygardoje esantiems objektams skyrimo ar padidinimo“, – teigia jis.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė abejoja ar likus metams iki Seimo rinkimų reikia keisti mišrią rinkimų sistemą, kai 71 Seimo narys išrenkamas vienmandatėse apygardose, o 70 pagal partijų sąrašus.

Laidoje dalyvauja VDU profesorius, politologas Algis Krupavičius, Seimo narys Algirdas Sysas, Konstitucinio teismo pirmininkas Dainius Žalimas, Seimo TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma, Seimo narė, liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Seimo narys Naglis Puteikis.

xx326

Komentarai


Naujausi epizodai