Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar laikas įteisinti surogatinę motinystę ir pagalbinį apvaisinimą nesusituokusiems?

10.05 Antradienis 13:05
Aurimas Perednis

Kaip skelbia 15min.lt, SAM parengtose Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisose siūloma leisti pagalbinį apvaisinimą atlikti ir nesusituokusioms bei partnerystės neįregistravusioms poroms – vyrui ir moteriai, panaikinti amžiaus, nuo kurio atliekamas vaisingumo išsaugojimas, ribą.

SAM taip pat siūlo įteisinti altruistinę gestacinę surogaciją. Ji būtų galima, jei moteris įsipareigotų, „naudojant kitos poros lytines ląsteles, reprodukcinius audinius ar embrioną, pastoti, išnešioti ir pagimdžiusi perduoti kūdikį šiai porai, jei poros moteris serga liga, dėl kurios nėštumas tokiai moteriai yra kontraindikuotinas ir (ar) fiziologiškai negalimas ir šis procesas yra negrįžtamas".

Taip pat numatoma, jog embrionai būtų saugomi tiek, kiek pageidautų pora, tačiau ne ilgiau kaip 10 metų nuo embriono sukūrimo arba jie būtų sunaikinti, jei dvejus metus pora nemokėtų už jų laikymą.

Antroji laidos tema: kodėl, esant rekordiniam nedarbui, darbdaviai nesuranda darbuotojų?

Diskutuoja Seimo narė Agnė Širinskienė, šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijos tarybos narys Artūras Rudomanskis, Vaisingumo asociacijos vadovė Rūta Vyšniauskaitė-Marcinkevičienė, Seimo narys Paulius Saudargas, Lietuvos pramonės profesinių sąjungų vadovė Dalia Jakutavičė, LINAVA Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos vadovas Romas Austinskas.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai