Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar bijote erkių?

07.08 Pirmadienis 13:05
Marijus Gailius

Mažytis padaras, o toks pavojingas: šįmet iki vasaros pradžios jau nustatyti 33 erkinio encefalito atvejai – tai yra 13 daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Tiesa, Laimo liga kol kas susirgo dvigubai mažiau žmonių nei pernai (122).

Erkinis encefalitas – labai pavojinga liga, galinti paversti žmogų neįgaliu. Ir grėsmė slypi ten, kur šiltuoju metu laiku mėgsta leisti laiką gyventojai – sodybose, miškuose, prie ežerų.

Dėl klimato kaitos erkės, kaip ir kraujasiurbiai vabzdžiai tampa dar įžūlesnės. Ir tuo pavojingesnės. Ką daryti, kad vykdamas į gamtą nežaistum rusiškos ruletės? Ar vienintelė galimybė apsisaugoti – skiepai? O gal padeda baltas pledas ir purškalai? Gal įmanoma reguliuoti kraujasiurbių populiaciją?

Apie pasalūniškus gamtos mėgėjų priešus ir prevenciją kalbame su entomologais Milda Žygutiene ir Rasa Bernotiene, medicinos profesoriumi Alvydu Laiškoniu, gamtininkais Judita Liukaityte ir Andrejumi Gaidamavičiumi.

xx261

Komentarai


Naujausi epizodai