Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Trečią savaitę dega Žemės plaučiai

08.23 Penktadienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Amazonijos miškuose šiemet fiksuojama 85 procentais daugiau gaisrų nei pernai – vien vakar Žemės plaučiais vadinamosiose džiunglėse fiksuota daugiau nei 2 500 gaisro židinių. 

Tarptautinė krizė – taip Amazonės atogrąžų miškų gaisrus pavadino Prancūzijos prezidentas Emanuelis Macronas, žadantis, jog ši tema bus aptarta šį savaitgalį vyksiančiame G-7 viršūnių susitikime. Tuo metu Brazilijos prezidentas jį apkaltino besivaikant sensacijų ir besikišant į Brazilijos ir kitų regiono šalių vidaus reikalus. 

Apie gaisrus ne tik Amazonės atogrąžų miškuose, bet ir Sibire, ir tai, kuo tai gresia mūsų planetai, aptariame su klimatologu Donatu Valiuku.

Taip pat laidoje apie situaciją Honkonge ir jų planuojamą Baltijos kelio analogą pasakoja Japonijos tarptautinio universiteto lektorė, Kinijos politikos specialistė Vida Mačikėnaitė.

Komentarai


Naujausi epizodai