Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip suprasti Lietuvos poziciją Lenkijos ginče su Europos Sąjunga?

10.19 Antradienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Šiandien Lietuvoje vieši Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda. Lenkija šiuo metu išgyvena santykių su Europos Sąjunga krizę, šalies Konstituciniam Tribunolui pareiškus, kad dalis ES sutarties straipsnių prieštarauja Lenkijos Konstitucijai. 

„Tikrai labai kelia nerimą tai, kas vyksta šitame teisiniame ginče. Ginčas pagal savo esmę yra teisinis, tačiau jis turi didžiules politines pasekmes, tos pasekmės gali būti tiesiog tragiškos. Tragiškos mums, tragiškos Lenkijai, tragiškos ES“, – kalbėjo per spaudos konferenciją Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda po susitikimo su A. Duda. Vėliau dar pridūrė, kad Lietuva palaikys Lenkiją jai ieškant sprendimo šiame ginče ir kad teisės viršenybės susiejimo su finansine ES pagalba nepalaiko.

Ką tai atskleidžia apie Lietuvos poziciją? Kalbame su politologu iš Vytauto Didžiojo universiteto Andžejumi Pukšto.

Antroje laidos dalyje – žvilgsnis į Giedrės Žickkytės filmą „Šuolis“, kuri Lietuva deleguoja „Oskarams“. Ar pavyks šiam filmui išpešti nominaciją? Pokalbis su režisieriumi Linu Mikuta.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai