Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip per ateinantį dešimtmetį pasikeis Lietuvos švietimas?

2021-09-01, Trečiadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Šiandien parlamentinių partijų lyderiai pasirašė susitarimą dėl Lietuvos švietimo politikos iki 2030 metų. Iki šio veiksmo partijoms teko įveikti ilgą diskusijų kelią, pokalbiai ir ginčai užtruko pusę metų. Dokumente nurodyta aštuoniolika įsipareigojimų švietimo srityje, aštuoni siektini sėkmės rodikliai ir trys finansiniai rodikliai. Premjerė Ingrida Šimonytė džiaugiasi, kad partijų atstovai sugebėjo susitarti ir priimti šį svarbų švietimo politikos susitarimą, kuris gerins Lietuvos švietimą ir padės žengti į naują kokybės lygmenį. Apie tai, kas nurodyta susitarime, Lietuvos švietimo ateitį ir aktualiausias problemas, kalbame su švietimo komiteto pirmininko pavaduotoja Vilija Targamadze.

Antra laidos tema: Vyriausybė pritarė, kad minimalus mėnesinis atlygis (MMA) kitąmet didėtų 88 eurais, iki 730 eurų popieriuje (518 eurų į rankas). Profesinės sąjungos sveikina tokį sprendimą, tačiau nori, kad MMA didėtų dar daugiau, iki 750 eurų. Tuo tarpu Lietuvos pramonininkai ir darbdaviai mano, kad tokiam žingsniui dar ne laikas. Apie tai pasikalbėsime su Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininke Inga Ruginiene bei Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentu Danu Arlausku.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai