Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Feisbuke bus draudžiami neapykantą žydų atžvilgiu palaikantys įrašai

10.13 Antradienis 17:05
Aistė Čiučiurkaitė

Vakar socialinis tinklas „Facebook“ paskelbė, jog keis nuostatus, susijusius su neapykantą skatinančia kalba. „Facebook” generalinis direktorius Mark Zuckerberg savo paskyroje rašė, jog socialinis tinklas draus įrašus, kurie palaiko neapykantos nusikaltimus, antisemitizmą, kartu ir Holokaustą. Būtent ši istorinė tragedija ir jos iškreiptas matymas dabartiniame kontekste labiausiai sąlygojo tokius kompanijos pokyčius. „Facebook“ vadovas pabrėžia, jog einama ne tik draudimų ar ribojimų keliu – anot jo, bus stengiamasi padėti vartotojams susipažinti su objektyvia ir patikima informacija, juos nukreipiant į autoritetingus šaltinius.

Pašnekovai  – Vilniaus žydų bendruomenės pirmininkas Simonas Gurevičius ir socialinių tinklų ekspertas Aidis Dalikas.

Antroji tema  – už kovą su kyšininkavimu Lietuva surinko 3 balus. Esame priskirti prie šalių, kurios ribotai vykdo EBPO Kovos su kyšininkavimo konvenciją. 2018 m. Lietuva buvo įvertinta 2 balais.  Geriausiai už teisėsaugos tyrimus ir jų baigtis įvertintos JAV (1236). Kaimyninės Estija (7) ir Latvija (6) surinko daugiau balų nei Lietuva, tačiau patenka į tą pačią, ribotai įsipareigojimus vykdančių valstybių, grupę. 19 valstybių, tarp kurių yra Rusija (1), Lenkija (3), Čekija (3) ir Vengrija (0) mažai arba visai nevykdo savo tarptautinių įsipareigojimų tirti verslo korupciją užsienyje.

Pašnekovė  – „Transparency international“ Lietuvos skyriaus atstovė Ieva Kimontaitė.

Galiausiai kalbėsime apie tai šildymo kainas, nes didieji miestai jau šią savaitę pradės šildymo sezoną.

Pašnekovas  –  Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Valdas Lukoševičius.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai