Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Dienos iki karo, o gal – taikos?

01.18 Antradienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Ukrainos ir Rusijos situacija kasdien kelia vis didesnę įtampą. Jungtinė Karalystė paskelbė, kad tiekia Ukrainai trumpojo nuotolio prieštankines raketas savigynai po to, kai Rusija prie savo sienos surinko apie 100 tūkst. karių. Taip pat pranešta, kad Kanada išsiuntė specialiųjų pajėgų operatorius į Ukrainą. Jie sieks padėti Ukrainos valdžiai bei parengs Kanados diplomatinio personalo evakuacijos planus plataus masto invazijos atveju. Tuo metu, Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock vakar aplankiusi Kijevą, šiandien keliauja į Maskvą. Nors Vokietija atsisakė užtikrinti ginklų tiekimą Ukrainos apsaugai, A. Baerbock sieks atkurti Normandijos ketverto ryšius ir vadinamąjį Minsko susitarimą. Jei tai pavyktų – Prancūzija, Vokietija, Ukraina ir Rusija sėstų prie derybų stalo. Vienintelis kelias į šios situacijos sprendimą, pasak A. Baerbock, yra diplomatija. Tačiau, jei Rusija ir toliau eskaluos padėtį, Vokietija kartu su partneriais grasina imtis priemonių dėl „Nord Stream 2" įgyvendinimo užbaigimo. Ką ateinančias dienas išvys Europa? Karą ar taiką?

Diskutuojame su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų dėstytoju dr. Laurynu Jonavičiumi.

Antroji laidos tema: viltingai tikimasi, kad omikrono atmaina pasauliui neša pandemijos pabaigą, tačiau taip pat pradėta vis daugiau kalbėti apie sveikatos problemas su kuriomis gali susidurti COVID-19 persirgę žmonės. Vis daugiau žmonių persirgus, stebime kur kas dažniau pasitaikančius po-kovidinius simptomus. Kas yra post-covid sindromas? Kada kreiptis į gydytojus? Ir ar įmanoma to išvengti?

Kalbame su Kauno klinikų Reabilitacijos klinikos vadovu prof. Raimondu Kubiliumi.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai