Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų ir komerciniais, tikslais ir kanalais galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar Jungtinės Valstijos gali palikti NATO?

07.12 Ketvirtadienis 17:05
Asta Lataitytė

JAV lyderis Donaldas Trampas sukėlė sumaištį per NATO viršūnių susitikimą Briuselyje. Jis pareikalavo, kad Aljanso narės tučtuojau padidintų gynybai skiriamas lėšas iki 2 proc. savo bendrojo vidaus produkto (BVP), o ne darytų tai palaipsniui iki 2024 metų. Maža to – D.Trampas nori, kad galiausiai išlaidos gynybai didėtų iki mažiausiai 4 proc. BVP.
Žiniasklaida, cituodama neįvardijamus šaltinius, skelbė apie D.Trampo grasinimus, kad JAV gali pasitraukti iš Aljanso. Pats prezidentas per staiga surengtą neplanuotą spaudos konferenciją kalbėjo liekąs ištikimas NATO, mat jo reikalavimai patenkinti – kitos Aljanso šalys sutiko didinti išlaidas gynybai.

NATO viršūnių susitikimą aptariame su Rytų Europos studijų centro vadovu Linu Kojala.

Kita tema: JAV vyriausybė kuria naują planą, nukreiptą prieš asteroidus. Ruošiamasi tobulinti šių dangaus kūnų aptikimo bei sekimo priemones ir kurti technologijas, turinčias apsaugoti Žemę nuo asteroidų smūgių. Ar yra tikimybė, kad asteroidas Žemę atakuotų netikėtai – pokalbis su Vilniaus universiteto astronomu Kazimieru Černiu.

Komentarai