Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar ilgai Seime skraidys taikos balandis?

06.21 Antradienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Po dviejų savaičių boikoto opozicija sugrįžo dirbti į plenarinių posėdžių salę. Pasak Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos" vadovo Sauliaus Skvernelio, valdantieji suprato, kad be opozicijos darbas Seime nėra įmanomas. Į Seimo darbotvarkę įtraukti opozicijos pareikalauti projektai dėl pridėtinės vertės mokesčio lengvatų, neapmokestinamo pajamų dydžio kėlimo iki minimalios mėnesio algos, ilgesnio nepriklausomo elektros tiekėjo pasirinkimo termino ir mažesnio degalų akcizo. Nė vienam jų šiandien nepritarta. Klausimai dėl Seimo pirmininkės pasitikėjimo patikrinimo bei Žemės ūkio ministro likimo poste, atrodytų, pamiršti. Į konfliktą kiek pavėlavo Šeimų sąjūdis, šiandien negausiai susirinkęs po Seimo langais. Ar ilgam susitaikė Seimas? Ar tokios praktikos nepasikartos? Diskutuojame su Vytauto Didžiojo universiteto docentu Ignu Kalpoku.

Antroji laidos dalis: Europos Komisija rekomendavo atidėti kandidatės į Europos Sąjungą statuso suteikimą Sakartvelui. Tai papiktino gyventojus, kurių šimtatūkstantinė minia sukėlė „Eitynes už Europą". Aktyvistai rengia reikalavimus vyriausybei, o jei ši jų neįvykdys, teigiama, kad nesmurtinio pasipriešinimo banga nušluos visus, kurie stumia Sakartvelą nuo europinio kelio. Protesto dalyviai baiminasi, kad Sakartvelui nesuteikus kandidatės statuso Vladimiras Putinas tai matys kaip žalią šviesą veržtis į jų šalį. Ar tikėtina, kad protestuotojai pakeis valdžios elgesį? Kodėl kelias į Europą toks sudėtingas? Kalbame su Seimo tarpparlamentinių ryšių su Sakartvelu grupės pirmininku Raimundu Lopata ir Lietuvos ambasadoriumi Sakartvele Andriumi Kalindra.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai