Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų ir komerciniais, tikslais ir kanalais galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Rankas ant paveldo!

05.17 Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Architektūrinis kultūros paveldas Lietuvoje dažniausiai vis dar matomas kaip zoologijos sode gyvenantis nykstančios rūšies žvėris, į kurį galima žiūrėti, bet ne liesti ar, šiukštu, maitinti. Dažnam žmogui kultūros paveldo vertybė yra valstybės turtas, todėl juo ir turi rūpintis valstybė. Tai yra – „kažkas kitas, bet ne aš“.

Kita vertus, kultūros paveldą saugančioms institucijoms ne visada lengva priimti faktą, kad kultūros paveldo apsauga yra tvariausia tada, kada pastatas ar kompleksas yra naudojamas. Tai yra – būtina leisti rastis naujoms veikloms, o tam, kad jos vyktų, reikia rasti balansą tarp vertingiausių savybių išsaugojimo ir šiuolaikiškų erdvės pakeitimų, kurių dėka statinys būtų tinkamas naujai funkcijai. Kaip leisti ir skatinti, bet tuo pačiu išsaugoti ir mokyti branginti ne tik pačius pastatus, bet ir tradicinius jų sukūrimo bei statybos metodus, laidoje kalbėsimės su gegužės 18-19 dienomis Vilniuje vyksiančio renginio Heritas iniciatore Erika Kiele, Kauno tvirtovės parko direktoriumi Valdu Rakučiu ir Kultūros paveldo centro vadovu Virgilijumi Kačinsku.

Laidą rengia Lietuvos architektų sąjunga

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo81

Komentarai