Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ateities mokykla Ukrainai

2023-11-16, Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Be visos kitos pagalbos karo alinamai Ukrainai, Lietuvos valstybė ketina solidžiai prisidėti ir prie šalies atstatymo, o ypač – edukacinės infrastruktūros. Lietuvos lėšomis ir pastangomis Ukrainoje jau atstatytas darželis, baigiama rekonstruoti mokyklą, o taip pat startavo ir ambicinga iniciatyva „Ateities mokykla Ukrainai", kurios tikslas – sukurti ir Ukrainai padovanoti naujos mokyklos projektą. Tačiau kokios naujos mokyklos reikia karo nuniokotai Ukrainai?

Spalio mėnesį Vilniuje vyko kūrybinės dirbtuvės „Ateities mokykla Ukrainoje". Renginio metu Lietuvos ir Ukrainos architektūros bei švietimo ekspertai diskutavo ir kūrė rekomendacijas naujos mokyklos Ukrainoje koncepcijai ir programai. Pagal jas bus parengta tarptautinio architektūrinio konkurso užduotis. Konkursą ketinama skelbti gruodį, o 2024-ųjų metų pavasarį bus išrinkta geriausia Ateities mokyklos Ukrainoje architektūrinė idėja. Konkurso nugalėtojas rengs techninį projektą, kuriuo galės naudotis ir Ukrainos institucijos, ir tarptautiniai partneriai, dalyvaujantys šios karo niokojamos šalies atstatymo procesuose.  

 Projektą įgyvendina Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) ir Lietuvos architektų sąjunga, partneris iš Ukrainos - Ukrainos atstatymo ir infrastruktūros plėtos agentūra. Apie tai, kokia galėtų būti ateities mokyklą Ukrainoje, laidoje kalbasi visi trys šios iniciatyvos kūrėjai – Rūta Leitanaitė, projekto vadovė, Centrinės projektų valdymo agentūros programos „CoCreate Future Of Ukraine" vadovas Artūras Žarnovskis ir būsimojo tarptautinio architektūrinio konkurso adaptyviam mokyklos Ukrainoje projektui koordinatorius architektas Rokas Kilčiauskas.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

srtf

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai