Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Miestiškos laisvės scenarijai kalėjimui

07.18 Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Nors miestas, kaip koks gyvas organizmas, keičiasi ir vystosi nuolat ir lėtai, dešimtmečiais, kartais jis patiria ir šoko – pozityvaus ar negatyvaus – momentus, kada vienas ryžtingas sprendimas supurto status quo. Vienas paskutinių tokių Vilniuje – sprendimas pagaliau iškeldinti kalėjimą iš Lukiškių.

Kaip tarta, taip ir padaryta – šiandien kalėjime likęs tik dalis tvarką palaikančio personalo. Likę pastatai, beje, labai gerai išsaugotos autentiškos būklės, kaip medus traukia smalsuolius į ekskursijas, o valdžios atstovus, projektuotojus, verslą, kūrybininkus – į diskusijas „Ką gi dabar daryti su šiuo vertingu ir potencialiu palikimu?“.

Nors apie kalėjimo iškėlimą iš miesto centro kalbėta ne vienerius metus, komplekso ateities vizija dar nėra aiški. Apie tai, kokia ji galėtų būti, laidoje kalbamės su Vilniaus miesto vyriausiu architektu Mindaugu Pakalniu, Kultūros paveldo departamento direktoriumi Vidmantu Bezaru ir menotyrininke Ūla Tornau.

Laidą rengia Lietuvos architektų sąjunga. 
Laidą remia Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondas.

srtrf logo46

Komentarai


Naujausi epizodai