Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip gamins ir kurs ateities produktyvus miestas

03.19 Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Ambicingiausi Europos miestai ir nekilnojamojo turto vystymo kompanijos išskirtiniausių, šviežiausių urbanistinių idėjų ieško architektūrinių, urbanistinių konkursų, kūrybinių dirbtuvių būdu. Vienas tokių – Europan urbanistinis-architektūrinis konkursas, pernai Europoje organizuotas jau penkioliktą kartą.

„Europan“ - tai tarptautinis, kas dvejus metus rengiamas konkursas, kuriame kviečiami dalyvauti jauni Europos architektai. Konkurso dalyviai galėjo rinktis užduotis iš 47 teritorijų 12-oje šalių. Konkursui buvo pateikti 901 pasiūlymas, iš jų 136 buvo apdovanoti. Tarp įvertintųjų pateko ir jauna Lietuvos architektų-urbanistų komanda PUPA, kurios architektai Tadas Jonauskis, Lukas Kulikauskas, Džiugas Lukoševičius, Justina Muliuolytė, Ignas Račkauskas ir Rūta Vitonytė, buvo apdovanota už projektą „Live + Work + Innovate“ (Gyventi + Dirbti + Kurti) Enkoping mieste Švedijoje. Jie turėjo pasiūlyti, kaip sujungti priemiestyje esantį verslo parką su centrine miesto dalimi.

„Europan“ konkursų tikslas yra skatinti naujų idėjų atsiradimą, eksperimentuoti ir siūlyti sprendimus besikeičiantiems Europos miestams. Kiekvienais metais konkurse yra analizuojama vis kita aktuali tema. Šiemet „Europan 15“ tema – „Productive City“ (liet. „Produktyvus / Našus miestas“). Dalyviai buvo kviečiami siūlyti, kaip suderinti gyvenamąją ir darbo aplinką, kaip skatinti atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą, darnų transportą, kaip kurti socialinę lygybę ir įvairovę mieste.

Šioje laidoje apie produktyvų ateities miestą kalbamės su Tadu Jonauskiu ir Justina Muliuolyte.

 

Laidą rengia Lietuvos architektų sąjunga. 
Laidą remia Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondas.

srtrf logo46

Komentarai


Naujausi epizodai