Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Bendrystei Sapiegų parke kvies kaimelis

09.24 Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Viešos miesto erdvės šiandien pritraukia turbūt daugiausia ir miestiečių, ir politikų, ir verslininkų dėmesio. Kadangi yra labai matomi, naudojami visų, parkai, skverai, aikštės, kiemai tampa diskusijų objektu – ką ir kaip jose veikti, kaip jos turėtų atrodyti, kas jomis galėtų naudotis. Sapiegų parkas Vilniuje – viena iš tokių erdvių, pastaruoju metu sulaukusi ypatingai daug dėmesio. To priežastys – ir ypatinga kultūrinė, istorinė barokinio parko ir rūmų komplekso reikšmė, ir naudotojų su skirtingais interesais įvairovė. Čia – ir pirmasis Vilniaus startuolių kompleksas „Tech parkas“, ir Antakalnio administracinės, edukacinės įstaigos. Parku mielai kasdien naudojasi ir antakalniečių bendruomenė. Netrukus Vilniaus miesto savivaldybė ketina skelbti Sapiegų istorinio parko rekonstrukcijos projekto konkursą. Savo ruožtu „Tech parkas“ neseniai suorganizavo paralelinį kūrybinį renginį viešosioms erdvėms greta parko pertvarkyti. Rugsėjo pradžioje jauni architektai, menininkai dalyvavo dvi dienas trukusiose architektūrinėse kūrybinėse dirbtuvėse „Architektonas“.

Jų metu dalyviai buvo kviečiami per mažosios architektūros idėjas ieškoti sprendimų keliamam iššūkiui – Sapiegų parko, kaip viešosios erdvės, atnaujinimas, atliepiant į istorinius, sociologinius ir šiuolaikinio miesto aspektus.

Apie kūrybinių dirbtuvių iššūkius ir atradimus laidoje kalbėsimės su Vilniaus Tech parko įkūrėju ir direktoriumi Dariumi Žakaičiu, Tech parko architektu Aurimu Sasnausku, kurie buvo „Architektono” komisijos nariai; taip pat pokalbyje dalyvaus „Architektono” mentorė architektė urbanistė Giedrė Čeponytė.

Laidą rengia Lietuvos architektų sąjunga. 
Laidą remia Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondas.

srtrf logo46

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai