Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Rusai Vilniuje!

2021-10-18, Pirmadienis 10:05
Antanas Smetona

Rusų kultūra mūsų šalyje šiandien jau darosi daug kam nežinoma žemė. Ir tai nesunku suprasti: mūsų sisteminė orientacija į Vakarus, sugrįžimas į Europą, įsiliejimas į NATO, greta esantis atgrasus ir grėsmingas „rusų pasaulis“...

Nepaisant visko, ir dabartiniai rusai, ir jų senosios kultūros pėdsakai tebėra tarp mūsų. Vieni jų nemyli, kiti skriaudas – tremtis, numalšintus sukilimus, sunaikintus ir išgrobstytus turtus – mena, treti dar ir šiandien tebegąsdina vis sugrįšiančiais rusais. Tačiau yra ir kita medalio pusė – aukštoji ir savitoji rusų kultūra, jos kūrėjai, rusai Lietuvos vardo garsintojai, rusų literatūra, pagaliau rusai – mūsų bendrapiliečiai, mūsų bendros kultūros ir istorijos dalis.

Pasamprotauti šiomis temomis kviečia Antanas Smetona. O prie Smetonos – studentė Teresė Pučinskaitė-Barkauskienė ir Rusų filologijos katedros vedėjas, docentas, humanitarinių mokslų daktaras Pavel Lavrinec.

Prie Smetonos. Žinių radijas ir Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai