Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Prie Smetonos. Spanxti

12.13 Pirmadienis 10:05
Antanas Smetona

Prūsų kalba išnyko XVIII amžiuje. Paskutiniai prūsai tikriausiai vėliau. Bet šiandien tai mirusi baltų tauta. Vakarų baltų. Nepasisekė – ištirpo kas vokiečių, kas lenkų, kas lietuvių kultūroje. Iš kitų išnykusių baltų tautų ji išsiskiria tuo, kad paliko rašto paminklus, todėl dabar galimas pokalbis apie jų kalbą. Tiesa, tai kelių šimtų metų senumo tekstai. Juos reikia mokėti ir skaityti, ir suprasti.

Tai kas gi tie prūsai ir kodėl jie mums taip rūpi? Kodėl akademikas Vytautas Mažiulis apie prūsus pasakodavo verkdamas? Kaip skamba prūsų žodžiai ir ar jie panašūs į lietuvių? O ką bendro turi Prūsijos karalystė su prūsais? O gal dar ir prūsokai čia kažin kuo ypatingi?

Prie Smetonos šįkart svečiuosis Vilniaus universiteto Baltistikos katedros dėstytojas humanitarinių mokslų daktaras Vytautas Rinkevičius. O jiems talkins studentė Severija Marija Banaitytė.

Prie Smetonos. Žinių radijas ir Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas.

 

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai