Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Pomirtinis Respublikos kūdikis

02.21 Pirmadienis 10:05
Antanas Smetona

Vis dėlto, kiek menkai mes pažįstame mūsų tokią neseną istoriją – XIX amžių. Amžių, kuriame mezgasi politinė lietuvių tauta, amžių, kurio dvasioje gyvas Respublikos praradimo skausmas, amžių, kurio pirmąją kartą Č. Milošas pavadino „pomirtiniu Respublikos kūdikiu". S. Daukantas, S. Stanevičius, A. Mickevičius... 1822 metais susikuria Vilniaus universiteto lietuvių studentų bendraminčių būrelis – tai lietuvių tautinio judėjimo pradžia. Žemaičių sąjūdis. 1820–1861 Vilniuje išspausdinamos 354 lietuviškos knygos – daugiau negu apskritai iki tol buvo išleista...

Kas yra bajoriška tautos samprata? Kur yra moderniosios lietuvybės ištakos ir kas jas padėjo? Kaip reiškėsi lietuviai ir lietuvių kultūra Vilniaus universitete iki jo uždarymo? Ar prigimtinis lenkų ir lietuvių kultūrų konfliktas?

Prie Smetonos šiuomkart bus VU Filologijos fakulteto profesorė Brigita Speičytė, o jiems talkins studentė Teresė Pučinskaitė-Barkauskienė.

Prie Smetonos. Žinių radijas ir Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai