Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Litwo! Ojczyzno moja! ty jesteś jak zdrowie

01.31 Pirmadienis 10:05
Antanas Smetona

Nuo seno įpratę lietuvių literatūros atstovais laikyti Donelaitį, Strazdą, Šatrijos Raganą, Vaižgantą, Nėrį... Žodžiu, daug autorių – visi prisimename mokyklą. Apie visus juos galima pasakyti, kad jie rašė lietuviškai. O kaip kitaip? – pasakysite. Stop. O Sarbievijus? Jis rašė lotyniškai. O Baltrušaitis? Rašė rusiškai. O Adomas Mickevičius žymiąsias eilutes „Tėvyne Lietuva, mielesnė už sveikatą!" parašė lenkiškai. 

Taigi, kas yra lietuvių rašytojas? O gal Lietuvos rašytojas? Kokia kalba reikia rašyti, kad būtumei lietuvių rašytoju? Ar lietuvių literatūra prasidėjo 1818 metais Kristijono Donelaičio „Metais"? Ar gerokai anksčiau? Kokia ta lietuvių literatūra svetimomis kalbomis? Ir kiek mes ją pažįstame?

Prie Smetonos šįkart sėdės Lietuvių literatūros katedros docentas Darius Kuolys, o jiems talkins studentė Severija Marija Banaitytė.

Prie Smetonos. Žinių radijas ir Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai